21 farklı dönemsel ve güncel tarzlar (tarihsel çıkışı, nasıl yapılır, renk ve doku kartelaları, mobilya çeşitleri, aydınlatma şekli ve çeşitleri, kumaş seçimleri, perde çeşitleri ve kararları, kimler için olduğu,yarattığı hisler, hangi mekanlar için olduğu)

"Mood Board" ların yapımı (Katılanların "Müthiş bir yaratıcılık deneyimi" diye bahsettikleri 4 saat boyunca tüm duygu algılarınızı harekete geçiren ve bambaşka bir dünyaya götüren özel bonus uygulama.

Online Uygulamalı İç Mekan Tasarım Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Mimar, İç Mimar, İnşaat Mühendisi gibi sektör içi unvan sahibi kişiler.
 • Mimar veya İç mimar olmayı düşünen ancak henüz karar aşamasında olanlar.
 • Genel kültür ve hayat gustosunu arttırıp, enternasyonel platformlarda sektör hakkında ve sanat tarihi hakkında, sektörün etkin olduğu alanlar ve markaları hakkında söz sahibi olabilmek isteyenler.
 • Profesyonel hayatta başka alanlarda çalışan (üst düzey yöneticiler, eğitimciler, doktorlar, avukatlar, reklamcılar) veya yine sektörde farklı görevleri olanlar (satış, ürün temsilcisi, vbg).
 • Dekorasyonu hobisi yapmak isteyenler için.
 • Kısacası yaratıcı olmak ve bunu ifade eder hale gelebilmek isteyen herkese açık bir kurs programıdır.

 

Eğitim Sonrası Kazanımlarınız Nelerdir?

 • Almış olduğunuz nosyon size her ortamı farklı bir gözle algılamanıza olanak verecektir.
 • Algılarınız daha çok açılacak, yaratıcılık deneyimini yaşadığınız için bir çok konuda daha esnek düşünür ve yeni çözümler üretirken bulacaksınız kendinizi.
 • Girdiğiniz sosyal ortamlarda dekorasyon dünyasına ait terim, tarz ve sofistike konulardan bahsediyor olacaksınız.
 • Kendi mekanlarınızın düzenlemesini doğru mimari bilgiler ışığında yapabilmek


Tüm derslerimiz konusunun uzmanı, alnında üniversite diplomasına sahip ayrıca iş hayatında başarı kazanmış uzman öğreticiler tarafından verilmektedir.
Çözüm ortaklarımızın bizim için verdiği dersler yine alanlarında üniversite mezunu uzman öğreticiler tarafından verilmektedir.

Eğitim İçeriği

 • 21 farklı güncel ve dönemsel tarzın anlatımı
 • Tarzlara uygun renk, desen, kumaş, aydınlatma ve aksesuarlar
 • Hangi tarz kim içindir?
 • Renk ve renk kombinasyonları
  (Nasıl çalışır ve yapılır, profesyonel kartela oluşturulması)
 • Renk ve kombinasyonların insan üzerindeki psikolojik etkileri
 • Ünlü mimar ve iç mimarların eserlerini inceleyelim
 • İlham (Nereden ve nasıl alınır?)
 • Tasarım konsepti oluşturmak
 • Mood Board tasarımı
 • İç mekanda doluluk boşluk
 • Fonksiyon şeması
 • Ölçü - Ölçülendirme – Ölçek
 • Müşteri için profesyonel sunum teknikleri
 • Diğer Sunum Panoları (Design Board ve Sample Board)
 • İç ve dış mekanda aydınlatma

Başvuru Formu

Videolar

Referanslar

Zeynep Elbirlik
Zeynep Elbirlik - Interiart Factory Sahibi

Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunuyum. Yıldız’da Kentsel Dönüşüm üzerine yüksek lisans eğitimi aldım ama kendimi bildim bileli, çocukluğumdan beri iç mekân tasarımına inanılmaz bir ilgim var. Piyasada kendi mesleğim üzerine bir süre çalıştım. Bir türlü memnun olup işimden keyif almıyordum. Sonrasında bir iç mimarın yanında çalışmaya karar verdim kendimi geliştirmek adına. Sürekli bir şeyler eksikmiş gibi hissediyordum. Çizim bilgim olduğu için sürekli internet üzerinden araştırarak bakarak kendimce bir tarz oluşturmaya çalışıyordum. Bir şeyler tasarlıyordum, evet güzellerdi fakat bir şeyler sürekli eksikti. Biraz akademik bir kafam olduğu için bu alan üzerinde bir eğitim almalı mıyım diye düşündüm. Yine yüksek lisans yapsam mı diye kararsız kaldım. Akademik olarak ilerlemeyeceğim, piyasada direk çalışacağım için ve içimde sürekli tasarlamaya yönelik güdü olduğu için başla bir yol aramaya başladım. Üniversite yerine sertifika programları araştırmaya başladım. Bu tarz eğitimlere başvurmaya karar verdim. Onların arasında Decor Net Akademi’yi buldum. Başarı hikâyelerini okuduktan sonra direk bu kuruma yöneldim. Ayşegül Hanım'la da görüşmem sonrasında artık kararım tamamen netti. Edindiğim iş hayatı ve artistik tüm bilgiler için Decor Net Akademi ekibine teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Müge Gökçe
Müge Gökçe - IT Proje Müdürü

Sadece dekorasyonu değil herhangi bir işi proje olarak ele almanın, tüm adımlarıyla planlamanın önemini ve tekniğini öğrenirken bir yandan da taklit olmayan özgün iş çıkarmak için neler yapılabileceğini duyabilirsiniz Decor Net Akademi'nin derslerinde. Saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız derslerde tüm konular özenle hazırlanmış hap bilgiler halinde veriliyor. Sizin ya da müşterinizin hayalinde olanı kâğıda dökmenin tekniklerini başka bir yerde pek kolay bulamayacağınız detaylar ve ipuçlarıyla aktarıyor Ayşegül Hanım. İyi bir mimar olarak yıllarca sahada edindiği tecrübeyi bilgi ile pratiğin az rastlanır dengeli bir buluşması halinde sunuyor. Dersler boyunca bilgiye saygı çok yüksek ve pratiğin öneminin altı çok doğru anlarda çiziliyor. Ayşegül çalışmayı ve mesleğini seven insanın üretiminin sonu olmadığını gösteriyor size. Tek başına kendi yolculuğu bile oldukça ilham verici. İlhamı başka nerelerde bulabilirmişiz peki? Eski filmler ve yeni filmler, resimler, ressamlar, şiirler, rüyalar, şehirler, kaldırımlar, çatılar, sakince duran koca dağlar, eteklerinde hiç durmadan akan nehirler ve tepelerindeki bulutlar ve güneş ve tabaktaki şeftaliler... nötrler, kontrastlar... ışık ve gölge... Gözlerinizi kapatıp içeri doğru baktığınızda gördükleriniz. Tüm bunları size dair olana, otantik olana, paha biçilmez olana nasıl çevirebileceğinizin ipuçlarını alıyorsunuz bu derslerde. Bakış açınızı genişletmek için, teknik öğrenmek için, doku kullanmak için, renkleri anlamak için katılabilirsiniz bu eğitimlere. Kendinizden bir parçayı ortaya çıkarmak, paylaşmak, vermek, üretmek istiyorum diyorsanız da katılın. Etrafım isteyiniz olsun "bekleyiniz gelsin" spirütüel olumlamalarıyla dolu, sıkıldım, artık ortaya bir eser koymak istiyorum ve motivasyona ihtiyacım var diyorsanız gidin. Beceriksizliklerinize gülüp, becerebildiklerinize hayret edip kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız da gidin. Çalışmaları yaparken tanıdığınız zevk sahibi tatlı insanlarla öğrencilik günlerinizdekine benzer içten arkadaşlıklar kurmak için de. Öğlen yemeklerinde sebzelerin ve renkli salataların eşliğinde magazin haberleri ve burç sohbetleriyle beslenmek için ya da akademinin akıllı, tatlı, güler yüzlü çalışanları yeni nesil mimar hanımlarını tanımak için de gidebilirsiniz. Bir sürü güzel sebep var yani bu eğitimi seçmeniz için. Ben çok keyif aldım. Çok teşekkür ediyorum hepsine bir kez daha.

Aslı Şen
Aslı Şen - Mimar

Bir mimar olarak Ayşegül Hanım ile tanıştım. Kendisinin tecrübelerinden ve bilgilerinden faydalandığım için çok şanslı hissediyorum. Şimdiden tasarımlarımda kendisinin bana adapte etmiş olduğu, öğretmiş olduğu bilgilerden fazlasıyla yararlanmaktayım. Her zaman da yanımızda olacağını ve destekleyeceğini belirtmiştir. İyi ki Decor Net Akademi'yi tercih etmişim. Herkese tavsiye ediyorum.

Nüket Çapanoğlu
Nüket Çapanoğlu - IT Direktörü

Decor Net Akademi'ye gelene kadar sadece dekorasyonu sevdiğimi, tasarımdan hoşlandığımı, renkleri, objeleri ve dokuları bir araya getirmeyi sevdiğimi özümsemiştim içimde. Ama buraya geldikten sonra tasarımın bu fikirlerden yola çıkarak bir şeyleri ortaya çıkarılabilecek yol olduğunu anlamış bulunmaktayım. Bu yolda Ayşegül Hanım'ın bize verdiği destek çok önemliydi. Kendisinin hem ruhunun güzelliği, hem de ruhunun güzelliğini aktarım yöntemleri çok önemliydi. Bunları çok güzel ortaya koydu ve bizi yönlendirdi. Açıkçası hem kursa gelmekten, bu eğitimi almaktan hem de Ayşegül Hanım’ı tanımaktan çok mutluyum. Decor Net Akademi ekibine çok teşekkür ediyorum.

Volkan Anık
Volkan Anık - Hettich Firmasında Endüstriyel Müşteriler Müdürü

Decor Net Akademi'ye başlarken kafamda birçok soru işareti vardı. Faydası olur mu, olmaz mı şeklinde. Ama başladıktan sonra gerçekten çok büyük faydasını gördüm. Bir tasarımcının ne düşündüğünü, nasıl tasarım yaptığını, geçmişinde ve şuanda tasarımlarında neler kullandığını gayet iyi anladım. Decor Net Akademi'ye ve Ayşegül Hanım’a verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Diğer Programlar