Referanslar

Zeynep Elbirlik
Zeynep Elbirlik - Interiart Factory Sahibi

Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunuyum. Yıldız’da Kentsel Dönüşüm üzerine yüksek lisans eğitimi aldım ama kendimi bildim bileli, çocukluğumdan beri iç mekân tasarımına inanılmaz bir ilgim var. Piyasada kendi mesleğim üzerine bir süre çalıştım. Bir türlü memnun olup işimden keyif almıyordum. Sonrasında bir iç mimarın yanında çalışmaya karar verdim kendimi geliştirmek adına. Sürekli bir şeyler eksikmiş gibi hissediyordum. Çizim bilgim olduğu için sürekli internet üzerinden araştırarak bakarak kendimce bir tarz oluşturmaya çalışıyordum. Bir şeyler tasarlıyordum, evet güzellerdi fakat bir şeyler sürekli eksikti. Biraz akademik bir kafam olduğu için bu alan üzerinde bir eğitim almalı mıyım diye düşündüm. Yine yüksek lisans yapsam mı diye kararsız kaldım. Akademik olarak ilerlemeyeceğim, piyasada direk çalışacağım için ve içimde sürekli tasarlamaya yönelik güdü olduğu için başla bir yol aramaya başladım. Üniversite yerine sertifika programları araştırmaya başladım. Bu tarz eğitimlere başvurmaya karar verdim. Onların arasında Decor Net Akademi’yi buldum. Başarı hikâyelerini okuduktan sonra direk bu kuruma yöneldim. Ayşegül Hanım'la da görüşmem sonrasında artık kararım tamamen netti. Edindiğim iş hayatı ve artistik tüm bilgiler için Decor Net Akademi ekibine teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Müge Gökçe
Müge Gökçe - IT Proje Müdürü

Sadece dekorasyonu değil herhangi bir işi proje olarak ele almanın, tüm adımlarıyla planlamanın önemini ve tekniğini öğrenirken bir yandan da taklit olmayan özgün iş çıkarmak için neler yapılabileceğini duyabilirsiniz Decor Net Akademi'nin derslerinde. Saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız derslerde tüm konular özenle hazırlanmış hap bilgiler halinde veriliyor. Sizin ya da müşterinizin hayalinde olanı kâğıda dökmenin tekniklerini başka bir yerde pek kolay bulamayacağınız detaylar ve ipuçlarıyla aktarıyor Ayşegül Hanım. İyi bir mimar olarak yıllarca sahada edindiği tecrübeyi bilgi ile pratiğin az rastlanır dengeli bir buluşması halinde sunuyor. Dersler boyunca bilgiye saygı çok yüksek ve pratiğin öneminin altı çok doğru anlarda çiziliyor. Ayşegül çalışmayı ve mesleğini seven insanın üretiminin sonu olmadığını gösteriyor size. Tek başına kendi yolculuğu bile oldukça ilham verici. İlhamı başka nerelerde bulabilirmişiz peki? Eski filmler ve yeni filmler, resimler, ressamlar, şiirler, rüyalar, şehirler, kaldırımlar, çatılar, sakince duran koca dağlar, eteklerinde hiç durmadan akan nehirler ve tepelerindeki bulutlar ve güneş ve tabaktaki şeftaliler... nötrler, kontrastlar... ışık ve gölge... Gözlerinizi kapatıp içeri doğru baktığınızda gördükleriniz. Tüm bunları size dair olana, otantik olana, paha biçilmez olana nasıl çevirebileceğinizin ipuçlarını alıyorsunuz bu derslerde. Bakış açınızı genişletmek için, teknik öğrenmek için, doku kullanmak için, renkleri anlamak için katılabilirsiniz bu eğitimlere. Kendinizden bir parçayı ortaya çıkarmak, paylaşmak, vermek, üretmek istiyorum diyorsanız da katılın. Etrafım isteyiniz olsun "bekleyiniz gelsin" spirütüel olumlamalarıyla dolu, sıkıldım, artık ortaya bir eser koymak istiyorum ve motivasyona ihtiyacım var diyorsanız gidin. Beceriksizliklerinize gülüp, becerebildiklerinize hayret edip kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız da gidin. Çalışmaları yaparken tanıdığınız zevk sahibi tatlı insanlarla öğrencilik günlerinizdekine benzer içten arkadaşlıklar kurmak için de. Öğlen yemeklerinde sebzelerin ve renkli salataların eşliğinde magazin haberleri ve burç sohbetleriyle beslenmek için ya da akademinin akıllı, tatlı, güler yüzlü çalışanları yeni nesil mimar hanımlarını tanımak için de gidebilirsiniz. Bir sürü güzel sebep var yani bu eğitimi seçmeniz için. Ben çok keyif aldım. Çok teşekkür ediyorum hepsine bir kez daha.

Aslı Şen
Aslı Şen - Mimar

Bir mimar olarak Ayşegül Hanım ile tanıştım. Kendisinin tecrübelerinden ve bilgilerinden faydalandığım için çok şanslı hissediyorum. Şimdiden tasarımlarımda kendisinin bana adapte etmiş olduğu, öğretmiş olduğu bilgilerden fazlasıyla yararlanmaktayım. Her zaman da yanımızda olacağını ve destekleyeceğini belirtmiştir. İyi ki Decor Net Akademi'yi tercih etmişim. Herkese tavsiye ediyorum.

Nüket Çapanoğlu
Nüket Çapanoğlu - IT Direktörü

Decor Net Akademi'ye gelene kadar sadece dekorasyonu sevdiğimi, tasarımdan hoşlandığımı, renkleri, objeleri ve dokuları bir araya getirmeyi sevdiğimi özümsemiştim içimde. Ama buraya geldikten sonra tasarımın bu fikirlerden yola çıkarak bir şeyleri ortaya çıkarılabilecek yol olduğunu anlamış bulunmaktayım. Bu yolda Ayşegül Hanım'ın bize verdiği destek çok önemliydi. Kendisinin hem ruhunun güzelliği, hem de ruhunun güzelliğini aktarım yöntemleri çok önemliydi. Bunları çok güzel ortaya koydu ve bizi yönlendirdi. Açıkçası hem kursa gelmekten, bu eğitimi almaktan hem de Ayşegül Hanım’ı tanımaktan çok mutluyum. Decor Net Akademi ekibine çok teşekkür ediyorum.

Volkan Anık
Volkan Anık - Hettich Firmasında Endüstriyel Müşteriler Müdürü

Decor Net Akademi'ye başlarken kafamda birçok soru işareti vardı. Faydası olur mu, olmaz mı şeklinde. Ama başladıktan sonra gerçekten çok büyük faydasını gördüm. Bir tasarımcının ne düşündüğünü, nasıl tasarım yaptığını, geçmişinde ve şuanda tasarımlarında neler kullandığını gayet iyi anladım. Decor Net Akademi'ye ve Ayşegül Hanım’a verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Ahu Orhan
Ahu Orhan - Greywall Design Sahibi - Emlak ve Sözleşme İşleri Uzmanı - Reklamcı - Eski Asker (Jandarma Astsubayı)

Ayşegül Hanım'ın Decor Net Akademi’de verdiği eğitimlerle pek çok farklı sektörden insanın tabiri yerindeyse yıldızının parlamasını sağlıyor, fikirleriyle yol gösteriyor, farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Olmaz, ben bunu yapamam dediğiniz noktada sizin motive eden ateşleyici güç oluyor. Onun değerli tecrübelerini burada öğreniyor olmak bizler için çok büyük bir şans. Kendisine ve özenle seçtiği ekibine sonsuz teşekkürler.

Yasemin Karakelle
Yasemin Karakelle - Çivril Mobilya - Akrivit

Üniversitede Uluslararası İlişkiler okumuş olsam da hep ilgi duyduğum alan dekorasyondu. Yaklaşık 50 yıldır faaliyet gösteren bir aile şirketimiz var, mobilya ve döküm akrilik banyo lavaboları üretmekteyiz. Farklı alanlarda çalıştıktan sonra son 3 senedir ailem ile çalışma kararı alınca bu konuda kendime ne katabilirim diye düşünürken karşıma Decornet Akademi çıktı, iyi ki de çıktı :) Bir Dekorasyon işinde, sunumdan teslime kadar yapmamız gerekenler konusunda hem teknik hem uygulamalı birçok ders gördük. Tarihsel tarzlar, güncel tarzlar, mekanlara göre renklerin kullanımı, malzeme bilgisi gibi birçok konuyu detayları ile işledik. Atölye gezileri ve alanında uzman konuk hocalar ile birçok teknik ve mesleki bilgiyi yerinde görerek, dinleyerek deneyimledik. Özetle, kısa ama yoğun bir program ile çok şey öğrendik diyebilirim. Sevgili Ayşegül Hanım'a ve Decornet Akademi'nin tatlı ekibine herşey için çok teşekkür ediyorum.

Yurdem Gögüş
Yurdem Gögüş - Pelsan Aydınlatma Sahibi

Herkesin içinde ukde kalmış, çocukluğundan, gençliğinden yapamadığını düşündüğü bazı şeyler vardır. Dekorasyon ve tasarım da benim için böyle bir şeydi. Çocukluğumun benden çalınmış, hatta belki de hiç fark edilmemiş potansiyellerini keşfetmem için bir sebep oldu. Çok güzel arkadaşlıklar ve bilgiler edindim. Umarım bundan sonra hepimizin yolu açık olur.

Ayşen Akı
Ayşen Akı - İnsan Kaynakları Uzmanı

Eğer iç mekân tasarımıyla ilgili ilginiz varsa, ne yapsam diye düşünüyorsanız mutlaka Decor Net Akademi'ye gelmelisiniz. Mükemmel bir ortamda, güzel arkadaşlıklarla ve Ayşegül Hanım'ın tecrübeleriyle harika bir eğitim aldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Müge Altındeğer
Müge Altındeğer - Mimar

Ben 4 yıl mimarlık okudum ve mezun olduktan sonra bir iç mekân tasarımı ile ilgili eğitim almak için bir arayışa girdim. Araştırmalarım sonucunda yolum Decor Net Akademi ve Ayşegül Hanım ile kesişti. Çok mutlu bir eğitim süreci geçirdim ve mesleki olarak kendimi tamamlanmış hissediyorum. Eğitim boyunca her şey çok güzel ve bilgi doluydu. Ayşegül Hanım’a ve uzman hocalarımıza teşekkür ediyorum.