Referanslar

Şeyda Narin
Şeyda Narin - İletişim Stratejisti

"Başarı sizden üç şey ister: tutku, teknik ve cesaret." Mümin Sekman Decor Net Akademi, dekorasyana tutkunuz varsa bu işte başarılı olabilmeniz için ihtiyacınız olan teknik bilgi ve cesareti size veren gerçek bir akademi. Sevgili Ayşegül Suner, 30 yıllık tecrübenizi, bilgi ve birikiminizi tüm cömertliğinizle bizlere sundunuz. Gönülden teşekkürler. Herhangi bir referansım olmadan sizi araştırarak buldum. Titizlikle düşünülmüş bir içeriği vardı kursun; etkilendim. Sizinle tanıştım, tecrübenizi ve öğretme tutkunuzu hissettim; güvendim. İki gün sonra büyük bir heyecanla derslerinize başlamıştım bile. İyi ki yollarımız kesişmiş, iyi ki sizi tanımışım. Hangi yaşta, hangi uzmanlık alanında olurlarsa olsunlar bu işe tutkusu olan herkese kursa katılmalarını gönülden tavsiye ediyorum.

Mira Oğuz
Mira Oğuz - İnşaat Mühendisi

Pandemi sürecinde tam kendimi bir boşlukta hissederken karşılaştım Decor Net Akademi’yle. İnşaat mühendisliğini bitirip bir çok kişinin dizayn ettiği evleri gerçekleştirirken benim de iç mekan tasarımına ilgim artmaya başladı. Artık başkalarının tasarımlarını değil, kendi tasarımlarımı gerçekleştirmek istiyordum. Ayşegül Hanım’ın güzel enerjisiyle, güneş gibi sıcak ve ışıltılı kişiliğiyle o hayatımdaki boşluğu doldurmayı başardı ve bunun için kendisine çok teşekkür ederim. Zaman çok cabuk geçti, 4 ay uçtu gitti. Dersler keyifli ve eğlenceli ilerlerken aynı zamanda kısa bir sürede çok ve detaylı bilgiye sahip olmayı da başardık. Artık kendimi hedeflerime bir adım daha yakın hissediyorum. İlgi duyduğum ama yeterli bilgi sahibi olmadığım bu branşta artık bende sizin sayenizde kendi viyzonumu öz güvenle, bilgime güvenerek ve yere daha sağlam basarak sergiliyebilirim. Karşıma çıkmanız tesadüf değildi. Olmam gereken yerdeydim diye düşünüyorum ve bana çok iyi geldiniz. İyi ki varsınız! Decor Net ailesine çok teşekkür ediyorum.

Gülten Karaca Çoban
Gülten Karaca Çoban - İletişim Danışmanı & Eğitmeni

Değişim ve dönüşüm için şimdi tam zamanı dediğim noktada, kendim için yaptığım en değerli yatırım; kendi iç dünyama yaptığım, en güzel yolculuktu. Bugüne kadar hep kelimelerle dans ediyor, hikâyeler tasarlıyor ve dünya ile yazarak iletişim kuruyordum. Şimdi artık çizgilerle betimliyor, renklerle ifade ediyor ve dünyayı farklı bir pencereden yeniden anlamlandırıyorum. Tasarımın sadece bir estetik, yaratıcılık ve fonksiyonellik olmadığını aynı zamanda tutku, sabır ve sezgisel bütünselliği içerdiğini de öğrendim. Başkalarının hayatını güzelleştirecek tasarımlara ve ruhu olan mekânlara imza atabilmek dileğiyle... Sevgili Ayşegül Suner, bakış açıma kattığınız derinlik, hayatıma kattığınız anlam ve içimdeki renklere tuttuğunuz ışık için çok teşekkür ederim. İyi ki yollarımız kesişmiş. Bu bir son değil, sadece bir başlangıç!

Banu Arıkan
Banu Arıkan - Mimar

2019 yılında Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra ara vermeden Kültür Varlıklarını Koruma alanında yüksek lisansa başladım. Öğrenmenin bitmeyen tutkusu; tasarlamanın, üretmenin ortaya bir çalışma koymanın mutluluğuyla bu alanda bir adım daha ileri gidebilmek amacıyla kendimi Decor Net Akademi’de buldum. Her ne kadar mimarlık eğitimi alsam da Ayşegül Hanım’ın deneyimleriyle harmanlayarak aktardığı bilgiler benim için çok ama çok ufuk açıcı olduğunu belirtmeliyim. Mimarlığı üniversite tercihlerimden seneler öncesinde istememe rağmen, mesleği yapabilmekteki motivasyonumu, kendime güvenimi burada kazandım. Uzun yıllar çalışmanın getirdiği deneyimlerini ve bilgi birikimini bizlerle içtenlikle paylaştığı için Ayşegül Hanım'a ve Decor Net Akademi’ye çok teşekkürler.

Filiz Yüksel
Filiz Yüksel - Makine Mühendisi - Pastane Sahibi

Çok sevgili Ayşegül Hanım ve Decor Net Akademi ailesi, bu eğitim hayatım boyunca aldığım ve bitmesini hiç istemediğim çok keyifli bir eğitim oldu. Dört ay nasıl geçti hiç anlamadım. Sizin eğitiminiz insanın hayata bakış açısını değiştiren, güzelleştiren, farkındalığı arttıran kendini keşfetmeye başladığı bir eğitim. Bizlere kattığınız bu güzellikler için çok teşekkür ederim iyi ki sizi tanımış, kursunuza gelip sizden eğitim alma şansına sahip olmuşum. Her şeyi öyle güzel ve keyifli anlattınız ki. Kendi tecrübelerinizi bizlerle paylaştınız ki bunlar çok değerliydi bizler için. Şimdi sizden öğrendiklerimle ve yine sizden aldığım ilham ile hayatımda yeni bir sayfa açıyorum ve biliyorum ki ne zaman ihtiyacımız olsa siz hep yanımızda olacak ve bizlere destek vereceksiniz. Çünkü biz artık kocaman bir aile olduk sizi çok seviyorum Decor Net Akademi ailesi.

Furkan Kajan
Furkan Kajan - İç Mimar

2018 yılında Esenyurt Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden, 2020 yılında ise Anadolu Üniversitesi Emlak ve Gayrimenkul Yönetimi bölümünden mezun oldum. Okulda edindiğim teorik bilgileri hevesimle birleştirerek pratiğe döktüm. Fakat içimde sürekli daha fazlasını öğrenme arzusu vardı ve bunun için mesleki bilgi birikimi ve tecrübelerine güvenebileceğim bir eğitimciye ihtiyaç duyuyordum. Tam da bu sırada Decor Net Akademiyle tanıştım. Ayşegül hocamın süpervizyonuyla 3,5 ay süresince başka herhangi bir yerde edinemeyeceğim bilgiler edindim. Sağladığı network ve verdiği geri bildirimler sayesinde farklı perspektiflerden bakabilmeyi ve tasarımda bütüncül yaklaşmayı öğrendim. Decornet Akademi benim için adeta 3. Bir üniversite görevi gördü diyebilirim. Ayrıca bu süre zarfında Mine ablamızın da emeklerini es geçmek istemiyorum. Onun yemeklerine kattığı sevgi Ayşegül hocamın öğretme aşkıyla birleştiğinde sıcak bir aile ortamı oluştu benim gözümde. Tasarıma ilgi duyan, yenilikçi ve kendini geliştirmeye açık herkesin mutlaka uğraması gereken bir eğitim. Ayşegül hocama bana kattıkları ve eğitim sonrasında da her zaman danışabilme fırsatı verdiği için çok teşekkür ederim. Şimdi güzel projelere imza atma vakti.

Ceyda Tahan
Ceyda Tahan - Mimar

Nasıl geçtiğini bile anlamadığım dolu dolu üç ayın sonunda iç mimariye bakış açımın tamamen değiştiğini söyleyebilirim. Yeni mezun bir mimar olarak çok sevgili Ayşegül Hanım, aldığım akademik eğitimin üzerine sektör ile ilgili üstün bilgisi ve tecrübesiyle bana çok fazla şey öğretti. Teorik derslerden atölye gezilerine kadar yaşadığımız tüm süreçler benim için gerçekten çok keyifli ve öğretici oldu. İç mimari ve dekorasyona ilgisi olan herkese bu kursa katılmasını içtenlikle önerebilirim. Bize yaşattıkları 3 güzel ay için başta Ayşegül Hanım olmak üzere tüm Decor Net ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. İleride tekrar yollarımızın kesişmesi dileği ile.

Hatice Cengiz
Hatice Cengiz - Sahne Tasarımı Firma Sahibi - Heykeltraş

Hani herşeyin bir zamanı var ve vakti geldiğinde her koşulda gerçekleşir derler ya... İşte Decor Net eğitimim de zamanını bekleyen yeni başlangıçlarımdan oldu. Tüm eğitim boyunca çok doğru bir zamanda, doğru yerde olmanın huzurunu, heyecanını ve coşkusunu yaşadım. Sevgili Ayşegül SUNER, samimi iletişiminiz, özverili tavrınız ile sadece eğitimci olarak değil tüm deneyim ve birikimlerini içtenlikle paylaşan etkin bir yaşam koçu oldunuz benim için... İçtenlikle söylüyorum ki bu eğitim hiç bitmesin istedim :) Verdiğiniz bilgiler ve misafirperverliğiniz için en başta size ve Decor Net ailesinin diğer üyelerine tek tek teşekkür ederim. Ve sevgili sınıf arkadaşlarım, bu pandemi sürecinde dışarı çıkmanın, biraraya gelmenin hepimiz için zor olduğunu biliyorduk. Bu durum karşısında birbirimize karşı gösterdiğimiz hassasiyet ve özen için... arkadaşlığınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sizleri tanımak çok güzeldi. Hayat normale döner dönmez gerçekleştireceğimiz mezuniyet buluşmamızı sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiyle kalın :)

İrina Uluca
İrina Uluca - İhracat Bölge Satış Müdürü

Sevgili Decor Net Ailesi ve kıymetli Ayşegül Hocam, aileniz önce tam bir sene önce, pandemi başlangıcında tanımış olup bu süreçte başlama konusunda en kararsız öğrencilerden biri oldum. Online Laura sınıfına başlarken uzaktan iç tasarım eğitimi nasıl olur diye endişelerim vardı. Sevgili sınıf arkadaşlarım ve Ayşegül hocamın mentörlüğü ile geçirdiğimiz dolu dolu 4 ayın sonunda, üniversitede yıllar boyunca kazanılamayacak bilgi birikimini, tecrübeyi, teknik donanımı ve en kıymetli olan dostları kazandım. Birbirimizden mesafe olarak şehirler kadar uzak, kalben de bir adım kadar yakın güzel iletişimler kurduk. Çok doğru zamanda, doğru yerde, doğru insanlar ile başlamışım. İç mekan tasarımı son yıllarda oldukça ilgimi çekiyordu. Kendi evimi, aynı zamanda eş dost tadilat, dekorasyon konusunda yardımcı olmaya çalışırdım hep. Kendi bilgi birikimimi artırmak, profesyonel dokunuşları yapabilmek adına,40 yaşımdan sonra mesleğimde de belki global bir değişiklik yapmak adına Decor Net ile çıktığım bu yolda çok kısa zamanda vizyonumun değiştiğini, bakış açım ve teknik bilgi birikimim çok arttığını gözlemliyorum. Ayşegül Hoca elinde sihirli değnek varmış gibi her bir öğrencinin kalbine dokunabiliyor, kalbinin derinliklerinde saklanan o gizli yeteneği ortaya çıkarabiliyor, insana özgüven veriyor, yapabilirsin hissini güçlendiriyor, güçlendirirken de tabii ki sadece sözlü değil, mükemmel ders anlatımı ile en zor teknik konuları bile kısa ve her insan için anlaşılır hale bir şekilde aktarabiliyor. Bu eğitim sayesinde bunu fark ettim: Aslında yetenekli öğrenci diye bir şey yoktur, yetenekli işini seven, yılların tecrübesi olan öğretmenden eğitim aldığında yetenek kendiliğinden bir şelale gibi fışkırmaya başlıyor içimizden. Ayşegül hocam, yıllar sonra bizi üniversite yıllarına döndürdüğünüz için, her bir derse katılırken kalbimizin pırpır olduğu, büyük heyecan ve tatlı panik ile ödev yetiştireceğiz diye telaşlandığınız, ödev yorumlarınızda kıymetli yorumları, tüm bilgilerinizi bizden esirgemeden sevgi ile paylaştığınız için size minnettarız. İyi ki Decor Net Akademi, iyi ki Ayşegül Hocam ve tabii ki iyi ki Laura sınıfı! (P.S: Bu işi başaracağım!)

Nilay Kazandere Boyacıoğlu
Nilay Kazandere Boyacıoğlu - Mimar

Meslek hayatımda 12. yılımı tamamladığım bu zamanlarda kendimi daha da geliştirebilirim dediğim sırada oldu Decor Net Akademi ile tanışmam. Bir mimar olarak her zaman iç mekan tasarımına ilgim olmasına rağmen okul yıllarımda maalesef yolumuzu açacak bir eğitim alamadık. İşte tam da o sırada canım Ayşegül Hocam kendi engin bilgilerini, vizyonunu, kendine hayran bırakan bir özveriyle, hepimize tek tek aktardı. Bazen sıcacık bir abla, bazen yakın bir arkadaş, çoğu zaman da mükemmel bir öğretmen edasıyla bize çok verimli bir 4 ay hediye etti. Canım Ayşegül Hocam,

Her zaman kapınızı çalabileceğimi, hiç çekinmeden sorularıma cevap arayabileceğimi ve en önemlisi de ben bunu yaparken sizden mutlulukla karşılık alacağımı biliyorum. İyi ki yoluma çıktınız. Sizden aldığım bu eğitim meslek hayatımda yapıp yapabileceğim en güzel yatırım oldu. Sizi seviyorum.